Z licealistami o współpracy policji z mediami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Z licealistami o współpracy policji z mediami

Data publikacji 27.01.2018

Kłobuccy mundurowi zorganizowali spotkanie dla uczniów z klasy o profilu ogólnopolicyjnym na temat współpracy policji z mediami. Licealiści z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku nie tylko dowiedzieli się jakie przepisy prawa regulują tę kwestię, ale również w praktyce sprawdzili swoje umiejętności wypowiedzenia się przed kamerą.

Kłobuccy mundurowi zorganizowali spotkanie dla uczniów z klasy o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, którego tematem była współpraca policji z mediami. Warsztaty odbywały się w budynku komendy. Policjanci przedstawili i omówili zasady i regulacje prawne obowiązujące przy udzielaniu informacji mediom.

Oprócz części teoretycznej, spotkanie miało też część praktyczną. Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę policyjnego rzecznika prasowego. W podgrupach otrzymali do przeczytania różne komunikaty dotyczący zdarzeń kryminalnych i drogowych, a następnie przedstawiciele każdej z grup mieli go przekazać do kamery.

  •  zajęcia w KPP w Kłobucku
  •  zajęcia w KPP w Kłobucku
  •  zajęcia w KPP w Kłobucku

Jak się okazało, nie było to tak łatwe zadanie, jak mogło się to wydawać po części teoretycznej spotkania. Na zakończenie młodzi ludzie z zaciekawieniem oglądali swoje występy, jednocześnie przekonali się, że publiczne wystąpienia wymagają dużej koncentracji i zachowania „zimnej krwi” w stresującej sytuacji.