Wiadomości

Kierował ciężarowym zestawem mając ponad promil alkoholu

Data publikacji 05.06.2018

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowego volvo z naczepą, który w terenie zabudowanym jechał niespełna 80km/h. Co więcej, w czasie kontroli okazało się, że kierujący zestawem obywatel Białorusi miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialny cudzoziemiec został zatrzymany i trybie przyśpieszonym doprowadzony do sądu.

Policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Uwagę mundurowych zwrócił jadący z dużą prędkością ciągnik siodłowy z naczepą. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że zestaw w terenie zabudowanym poruszał się stanowczo za szybko, bo niespełna 80km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że ciężarowym volvo kierował obywatel Białorusi a przekroczenie prędkości nie było jego największym przewinieniem. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny było ponad promil alkoholu. Wobec takich okoliczności cudzoziemiec został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnej celi, w trybie przyśpieszonym doprowadzony do sądu. Wobec nieodpowiedzialnego kierowcy sąd orzekł m.in. wysoką karę finansową oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski.

Biorąc pod uwagę trasę, którą poruszał się ciężarowy zestaw, nadmierną prędkość ciężarówki oraz wynik badania stanu trzeźwości kierowcy, można powiedzieć, że interwencja policjantów pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

  • nietrzeźwy kierowca
  • nietrzeźwy kierowca
  • nietrzeźwy kierowca