Dwa wypadki w piątek - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Dwa wypadki w piątek

Data publikacji 31.12.2018

Kłobuccy śledczy prowadzą postępowania dotyczące dwóch wypadków drogowych, do których doszło w miniony piątek. Do pierwszego zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło w Popowie na ulicy Pajęczańskiej, natomiast drugi wypadek miał miejsce na DK nr 43 w Waleńczowie. Z uwagi na trudne warunki drogowe i szybko zapadający zmrok, apelujemy do kierowców apelujemy o bezpieczną jazdę, natomiast do pieszych i rowerzystów o korzystanie z elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Kłobuccy śledczy zajmują się wyjaśnieniem przebiegu dwóch wypadków drogowych, do których doszło w miniony piątek w godzinach popołudniowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 14.00 w Popowie na ulicy Pajęczańskiej. W tym zdarzeniu dział brały 4 pojazdy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że 63-letni kierowca fiata, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka oplowi, którym kierował 34-letni mężczyzna. Następnie opel zderzył się z jadącym z przeciwka vw passatem, który ostatecznie uderzył w jadącą za nim mazdę. Wszyscy uczestniczy zdarzenia byli trzeźwi. W wypadku obrażeń ciała doznał pasażer opla astra, który został przewieziony do częstochowskiego szpitala.

Kolejny wypadek tego dnia wydarzył się około godziny 17.00 na ul. Częstochowskiej w Waleńczowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, kierujący samochodem marki kia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka fiatowi ducato. Dostawczym samochodem kierował 62-letni częstochowianin. Zarówno kierowca kia jak i fiata byli trzeźwi. Na skutek wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka kia, która również trafiła do częstochowskiego szpitala.

 

Podczas obsługi obydwu wypadków na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Mundurowi przeprowadzili dokładne oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Teraz powyższymi sprawami zajmują się śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczących się postępowaniach w sprawie wypadku drogowego kryminalni powołają biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzenia.

Z uwagi na trudne warunki drogowe i szybko zapadający zmrok, apelujemy do kierowców apelujemy o bezpieczną jazdę, natomiast do pieszych i rowerzystów o korzystanie z elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej piesi uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni. Szczególnie w rejonie przejść dla pieszych kierujący powinni pamiętać, że pieszy może pojawić się w pobliżu w każdej chwili.

 

Apelujemy do rowerzystów i pieszych!

Praw fizyki oszukać się nie da. Nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie te trzy elementy mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem. Nasze szanse jako pieszych czy rowerzystów niewyobrażalnie wzrastają wtedy, kiedy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski w myśl zasady „WIDOCZNY – BEZPIECZNY”.