Wiadomości

Wspólne działania policjantów z drogówki na granicy dwóch województw

Data publikacji 11.09.2019

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z policjantami z Pajęczna na granicy województwa śląskiego i łódzkiego prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi prowadzili kilka kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku tej samej drogi po to, by zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontroli. Kłobuccy stróże prawa zatrzymali łącznie do kontroli 36 kierowców, którzy jechali za szybko.

Pomimo wielu działań prewencyjnych i kampanii informacyjno–edukacyjnych w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wyłączenie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dlatego też policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z policjantami z Pajęczna (woj. łódzkie) prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja odbywała się na granicy województwa śląskiego i łódzkiego. Istotą tych działań jest prowadzenie kilku kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi, dzięki czemu można zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego. Przy tak prowadzonej akcji, w trakcie jednego dnia kłobuccy mundurowi zatrzymali do kontroli aż 36 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca ma możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę samochodu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Kłobucka drogówka zapowiada, że podobne działania będą w dalszym ciągu kontynuowane.

  • policjant mierzy prędkość jadącego pojazdu
  • policjant obserwuje jadące pojazdy
  • policjant mierzy prędkość jadącego pojazdu