Wiadomości

Kierowca forda nie udzielił pierwszeństwa motocykliście

Data publikacji 16.10.2019

Kłobuccy policjanci zajmują się wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w minioną sobotę w Mokrej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierowca forda mondeo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa motocykliście, który skręcał w lewo z drogi głównej. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.

Do groźnego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w minioną sobotę kilka minut przed godziną 14.00 w Mokrej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że 24-letni kierowca forda mondeo ,wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa 47-letniemu motocykliście, który skręcał w lewo z drogi głównej.

Oboje kierujący są mieszkańcami gminy Miedźno. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Motocyklista trafił do częstochowskiego szpitala. 

Na miejscu oględziny przeprowadzili mundurowi wraz z technikiem kryminalistyki. Aktualnie szczegółowe okoliczności zdarzenia badają kłobuccy policjanci. Ostateczna kwalifikacja prawna zdarzenia będzie podjęta na podstawie opinii lekarskiej dotyczącej obrażeń jakie poniósł kierowca jednośladu.  

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę oraz zachowanie odpowiedniej koncentracji na drodze, gdzie nawet krótka chwila rozkojarzenia może skutkować powstaniem wypadku.

Nie zapominajmy również, że do poważnych wypadków często dochodzi przy bardzo dobrej pogodzie.

Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.