Wiadomości

Przedszkolaki z kłobuckiej "Piątki" odwiedziły policjantów

Data publikacji 06.11.2019

Dzieci z Gminnego Przedszkola nr 5 im. Jana Brzechwy w Kłobucku przyszły z wizytą do jednostki kłobuckich stróżów prawa. Najmłodsi zwiedzili budynek komendy oraz wysłuchały prelekcji o pracy policjantów. Ponadto, mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozdawali elementy odblaskowe. Maluchy mogły również obejrzeć z bliska radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policję w codziennej służbie.

Kłobuckich stróżów prawa odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego nr 5 im. Jana Brzechwy w Kłobucku.

Przedszkolaki zobaczyły budynek komendy, stanowisko oficera dyżurnego oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

Podczas krótkiej pogadanki, profilaktyk społeczny st.sierż. Marlena Wiśniewska wspólnie z innymi policjantami, uczyli maluchy czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Mundurowi przede wszystkim przekazywali najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę na rękę.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowóz, do którego mogły wsiąść i przy którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

  • policjanci pokazują dzieciom radiowóz oznakowany
  • policjanci pokazują dzieciom radiowóz oznakowany
  • policjanci pokazują dzieciom radiowóz oznakowany